#1945 film

Bánovits Vivianne: Az okmányirodában mondták meg, hogy nem ez a nevem
 

Bánovits Vivianne: Az okmányirodában mondták meg, hogy nem ez a nevem

Tehetségesek, öntudatosak, karakteresek és szépek. Cikksorozatunkban bemutatjuk azokat a huszonéves színésznőket, akikre felfigyelhettünk már filmekben vagy tévésorozatokban. Húsz feltörekvő színésznőnek szegeztük neki ugyanazokat a kérdéseket, és mozgóképes tapasztalataik alapján sorba rendezve mutatjuk be őket hétről hétre.

Varga Ferenc Varga Ferenc

Amerikában imádják Török Ferenc filmjét
 

Amerikában imádják Török Ferenc filmjét

New Yorktól Los Angeles-ig számos amerikai mozi műsorra tűzte Török Ferenc sokszorosan díjnyertes történelmi filmjét, az 1945-öt. A mozibemutató kapcsán nagy presztízsű újságokban jelentek meg méltató kritikák.

hvg.hu hvg.hu





A közönségdíjat máris elhozta Berlinből a magyar versenyfilm
 

A közönségdíjat máris elhozta Berlinből a magyar versenyfilm

A világ filmkritikusait tömörítő FIPRESCI, az ökumenikus zsűri és a Berliner Morgenpost olvasói zsűrije is Enyedi Ildikó alkotását díjazta szombaton a berlini nemzetközi filmfesztiválon. Török Ferenc 1945 című filmje harmadik díjat nyert a közönségszavazáson.

hvg.hu hvg.hu

 

"Elhatalmasodik a hazugság, ezért akartam ezt a filmet megcsinálni"

A XX. századi magyar történelem egyik leghomályosabb időszakáról, a II. világháborút közvetlenül követő időszakról készített filmet Török Ferenc, aki szerint a szimplán 1945 című alkotás nem bűnbakokat keres, hanem megmutatja, milyen feszültségek kerülhettek a felszínre egy korabeli vidéki faluban. Az Európában először a Berlinalén bemutatott film témafelvetésében tehát hiánypótló, ám kérdés, veszi-e a jövőben több magyar filmes is a bátorságot, hogy hasonló, kitárgyalatlan témákhoz nyúljon.

Bicsérdi Ádám - Bodnár Zsolt Bicsérdi Ádám - Bodnár Zsolt